Krako logo Home About Us Contact

 

img_storm

 

Elektrická mostová fréza: Perfektná rovnováha medzi robustnosťou a efektínosťou

Storm je automatický stroj s jednoliatou  štruktúrou, ktorý si nevyžaduje žiadne ďalšie náklady.

   01img_storm 04_storm 

 

Základná charakteristika

Extrémne jednoduchá a univerzálna fréza, vhodná na rezanie mramoru,  granitu a iných aglomerátov kameňa s výkonom, ktorý uspokojí tak menšiu remeselnícku výrobu ako aj stredne veľké kamenárske spoločnosti. Štruktúra stroja je zváraná elektrickým oblúkom, proti korózií je chránená pieskovaním, pokovovaním a náterom. Stroj je vybavený elektrickou frézou o výkone 15kW, s možnosťou uchytenia diamantových rezných kotúčov s max. priemerom 625mm.

Vreteno sa pohybuje pozdlž x-ovej osi, na recirkulačných ložiskách, sú lubrifikované mazivom a sú chránené. Do pohybu ho dáva elektromotor s prevodovkou.

Most (pohyb po y-ovej osi) sa pohybuje na koľajniciach, pomocou valcov ponorených v oleji, ktoré su tiež chránené.

Pohyb po y-ovej osi zabezpečuje elektromotor s frekvenčným meničom. Pohyb frézy po z-ovej osi, je možný až do výšky 320mm. Rotácia môže prebiehať v rozmedzí 180°.

Diamantový kotúč je možné ručne nakloniť až 45° , vhodný na rezanie šikmých rezov. Pracovný stôl možno nakloniť vďaka dvom mohutným pneumatickým piestom a je pokrytý drevom. Elektronické riadenie sa nachádza na pravej strane štruktúry stroja. Obsahuje všetky prvky pre riadenie stroja v manuálnom alebo v automatickom režime. Vďaka dotykovej obrazovke, budete neustále informovaný o aktuálnom stave polohy stroja a prác. Na správne zarovnanie/nastavenie materiálu je využívaný lineárny laser, je umiestnený na držiaku uchytenia rezného kotúča.

Výbava:

  • Frekvenčný menič na optimalizáciu rýchlosti otáčok
  • Softvér pre prípadné opracovanie profilov
  • Modul riadenia 4 osí B, X, Y, Z, umožňuje aj vytváranie profilov